Shop Our Inventory!
JUST RIGHT FOR ANY ADVENTURE
Class C motorhomes split the difference between larger Class A coaches and smaller camper vans. They offer a familiar automotive-style driving experience, and range from sleek road-going coaches to rugged all-wheel-drive models to larger models that can handle a crowd.Typically built on a truck or van chassis, Class C motorhomes are recognizable by their distinctive cabover space, usually utilized for sleeping or storage.

No extra fees, full disclosure dealer
JUST RIGHT FOR ANY ADVENTURE
Class C motorhomes split the difference between larger Class A coaches and smaller camper vans. They offer a familiar automotive-style driving experience, and range from sleek road-going coaches to rugged all-wheel-drive models to larger models that can handle a crowd.Typically built on a truck or van chassis, Class C motorhomes are recognizable by their distinctive cabover space, usually utilized for sleeping or storage.

| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 16454 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 2460 LBS |
| Length: | 18' 0" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 16186 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 1940 LBS |
| Length: | 16' 11" |
| Location: | Carstairs: 729 Highfield Gate |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 16516 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 6640 LBS |
| Length: | 31' 11" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 16937 |
| Condition: | USED |
| Weight: | 8500 LBS |
| Length: | 35' 4" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18014 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 6480 LBS |
| Length: | 29' 4" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18037 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 12125 LBS |
| Length: | 25' 10" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18038 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 12,300 LBS |
| Length: | 24' 7" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18039 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 14500 LBS |
| Length: | 31' 0" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17150 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 6840 LBS |
| Length: | 30' 3" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17151 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 8355 LBS |
| Length: | 37' 9" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18072 |
| Condition: | USED |
| Weight: | 10000 LBS |
| Length: | 32' 1" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17025 |
| Condition: | USED |
| Weight: | 2360 LBS |
| Length: | 16' 6" |
| Location: | Medicine Hat: 1153 Trans Canada Way, S.E. |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17026 |
| Condition: | USED |
| Weight: | 2730 LBS |
| Length: | 16' 5" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17257 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 4086 LBS |
| Length: | 21' 3" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17259 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 5762 LBS |
| Length: | 26' 4" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18062 |
| Condition: | USED |
| Weight: | 31200 LBS |
| Length: | 42' 6" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18064 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 5822 LBS |
| Length: | 26' 0" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18065 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 5822 LBS |
| Length: | 26' 0" |
| Location: | Red Deer: 4 Burnt Basin St |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18082 |
| Condition: | USED |
| Weight: | 7235 LBS |
| Length: | 27' 8" |
| Location: | Carstairs: 729 Highfield Gate |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 18088 |
| Condition: | USED |
| Weight: | 3565 LBS |
| Length: | 22' 9" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
Our online payment estimates are calculated with a cash down payment and a rate of 9.99%, contingent upon on approved credit (OAC). These monthly payment figures are intended as a guide and are available to customers who meet qualification criteria, subject to credit verification. Please note that actual payment amounts can differ based on individual credit history and will vary from person to person. For specific details regarding monthly payment terms and interest rates, we encourage you to get in touch with us directly.
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.