Shop Our Inventory!
The iconic Coleman Lantern provides amenities and value beyond your imagination. Features such as; solid touch kitchen countertops, large picture windows to enjoy the great outdoors, and upgraded furniture focused on comfort. Plus, high-capacity holding tanks that extend your adventure make it clear why Coleman is the RV of choice for outdoor enthusiasts.


No extra fees, full disclosure dealer
The iconic Coleman Lantern provides amenities and value beyond your imagination. Features such as; solid touch kitchen countertops, large picture windows to enjoy the great outdoors, and upgraded furniture focused on comfort. Plus, high-capacity holding tanks that extend your adventure make it clear why Coleman is the RV of choice for outdoor enthusiasts.


| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17497 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 6798 LBS |
| Length: | 32' 11" |
| Location: | Red Deer: 4 Burnt Basin St |
| Status: | AVAILABLE |
| Stock #: | 17504 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 6250 LBS |
| Length: | 29' 11" |
| Location: | Calgary: 272211 TWP Rd 241B, Rocky View County |
| Status: | SALE PENDING |
| Stock #: | 17192 |
| Condition: | NEW |
| Weight: | 6250 LBS |
| Length: | 29' 11" |
| Location: | Edmonton: 28712 114 Avenue, Acheson |
Our online payment estimates are calculated with a cash down payment and a rate of 9.99%, contingent upon on approved credit (OAC). These monthly payment figures are intended as a guide and are available to customers who meet qualification criteria, subject to credit verification. Please note that actual payment amounts can differ based on individual credit history and will vary from person to person. For specific details regarding monthly payment terms and interest rates, we encourage you to get in touch with us directly.
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.